Cem Küçük canlı yayında emeklilerle ilgili aldığı duyumu açıkladı: Bayramdan önce duyurulacak

Milyonlarca emeklinin Ocak ayındaki maaş zammından yeterince faydalanamadığına dair kamuoyunda bir beklenti oluşmuştu.

Bu noktada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları ve kulislerde dolaşan bilgiler, emeklilere yönelik seyyanen zam ve ikramiye artışı beklentilerini güçlendirmişti.

Hükümete yakınlığı ile bilinen Gazeteci Cem Küçük, TGRT Haber’deki programında milyonlarca emeklinin sabırsızlıkla beklediği haberi paylaştı.

Buna göre, emekliler sevindirilecek; en düşük maaş alan ve ek geliri olmayan emeklilere yönelik “Emekli Kartı” uygulaması başlatılacak.

Bu kart, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sağlanacak ve doğal gaz, gıda ve elektrik gibi temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacak.

Emekli Kartı’nın en önemli özelliklerinden biri, en düşük maaş alan ve başka geliri olmayan emeklilere yönelik olmasıdır. Bu kartla doğal gaz, gıda ve elektrik gibi temel harcamalarını karşılayabilecekler.

Bu müjdeli haberin Ramazan Bayramı öncesinde kamuoyuna duyurulması planlanıyor.

Kart kullanımı için gereken tutarlar düzenli olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yüklenecek, böylece emeklilerin bu temel ihtiyaçlarını karşılaması kolaylaşacak.

Bayram öncesinde veya sonrasında duyurulması beklenen Emekli Kartı, emekliler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Emekliler, hayat pahalılığına karşı bu kartın kendilerine önemli bir destek sağlayacağını düşünüyorlar.

Emekli Kartı’nın Özellikleri:

– En düşük maaş alan ve ek geliri olmayan emeklilere yönelik.

– Doğal gaz, gıda ve elektrik gibi harcamalarda kullanılabilir.

– Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kartta para yüklenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x